Ekologie

Značka Subaru se zavázala usilovat o rovnováhu mezi potřebami životního prostředí a potřebami řidičů. Proto již realizovala řadu projektů zaměřených na ekologickou výrobu a recyklaci, vývoj motorů a převodovek s vynikající účinností nebo snižování hmotnosti a emisí automobilů.

Jak automobilka Subaru pomáhá životnímu prostředí?

Již od roku 2004 usilují závody Subaru o statut továren s nulovými emisemi, které při výrobě negenerují žádný odpad. Na minimum redukují také spotřebu vody.

Na recyklaci myslíme již při návrhu vozů. Používáme snadno recyklovatelné materiály, konstrukce, které je lze snadno demontovat, a také řádné označení materiálů pomocí etiket.

Používání vratných obalových materiálů je přirozenou součástí výrobní logistiky, stejně jako optimalizace dopravy dílů s ohledem na minimální zatížení životního prostředí.

Recyklujeme nárazníky, materiál z drcení starých vozů, airbagy nebo CFC náplně z použitých vozidel s cílem efektivně tyto zdroje využít.

Ekologická řešení, která najdete ve svém voze

Systém SI-DRIVE nabízí různé módy jízdy, od ekologického až po sportovní. Požitek z jízdy tak kombinuje s ohledem na životní prostředí.

Mezi přístroje na palubě byl zabudován ECO měřič. Řidiči slouží jako vodítko pro ekologicky šetrnou jízdu.

Automatické vypínání spalovacího motoru při stání snižuje spotřebu paliva a emise výfukových plynů.

Převodovka s plynulým (bezstupňovým) převodem vyvinutá společností Subaru vždy udržuje motor v oblasti optimální účinnosti a tedy i ekonomiky paliva.

Náhrada oceli za moderní materiály s vysokou pevností pomáhá snižovat hmotnost i spotřebu a současně zvyšovat bezpečnost posádky.

Nová generace motorů boxer má nadprůměrnou účinnost a snižuje spotřebu, tření i energetické ztráty.